Напрямки діяльності організації

І. Попередження торгівлі людьми

З жовтня 2000 року - по березень 2004 року - Жіночий інформаційно - консультативний центр (ЖІКЦ) виконував проект "Попередження торгівлі людьми в Україні" в партнерстві з американською неурядовою організацією Вінрок Інтернешнл за фінансової підтримки USAID. В рамках проекту функціонував Житомирський центр "Жінка для жінки".
/Files/images/Рисунок1.png
  • Послугами скористалися близько 5 тисяч жінок Житомирщини.
  • Юристом Центру надано 783 консультації.
  • Взяли участь в тренінгах - 4747 осіб.
  • Знайшли роботу - 379 жінок (48 з них відкрили власну справу).
  • 1010 жінок повідомили, що більше не шукають роботу за кордоном.
  • На "гарячу" лінію звернулися за допомогою - 3314 осіб.
  • Пройшли реабілітацію в групах взаємодопомоги - 197 осіб.
2005 р. Проект "Просвіта студенської молоді Житомирщини в сфері протидії торгівлі людьми" у партнерстві з міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансової підтримки USAID.
  • Проведено 320 лекцій на тему: "Торгівля людьми - Брутальне порушення прав людини", яку прослухали 10 000 студентів вузів Житомирської області. /Files/images/Рисунок6.jpg
2005 р. проект: "Гаряча лінія" у партнерстві з МОМ за фінансової підтримки Європейської комісії.
  • За 4 роки на "Гарячу лінію" звернулося за допомогою 3 314 осіб.
2005 р. Проект: "Обмін досвідом у сфері ініціатив, спрямованих проти торгівлі людьми: політика і практика" у партнерстві з Британською Радою за фінансової підтримки Фонду глобальних можливостей в рамках програми "Об'єднання Європи". /Files/photogallery/732/Рисунок8.jpg
  • 600 працівників правоохоронних органів, прокуратури, судочинства, соціальної служби пройшли навчання на семінарах, тренінгах, під час стажквання в Польщі та Великобританії з метою підвищення ефективності роботи по виявленню злочинців у сфері торгівлі людьми та їх покаранню.

ІІ. Реінтеграція потерпілих від торгівлі людьми

2005 р. Проект: "Реінтеграція і соціально-психологічна адаптація потерпілих від торгівлв людьми" за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції./Files/images/Рисунок9.jpg
  • Надано притулок для жертв торгівлі людьми та домашнього насильства для: 46 потерпілих від торгівлі, 24 жінок, що потерпіли від домашнього насильства і 7 дітей.
  • Проводилася комплексна медико-психологічна реабілітація: соціальна адаптація, відновлення психічного та фізичного здоров'я.

ІІІ. Розвиток громадянського суспільства в Україні

2004 р. - Дім Свободи підтримав проект ЖІКЦ "Просвіта сільських жінок-виборців Житомирського району". Метою проекту було підвищити активність сільських жінок Житомирського району у виборчих процесах через просвіту щодо політичних прав і законних інтересів громадян України, заохочення до свідомого власного вибору у виборчій кампанії.
  • Було проведено 34 тренінги-семінари, розповсюджено 35100 одиниць власної інформаційної продукції. Встановлено ділові зв'язки з органами місцевого самоврядування та виявлено активних ініціативних жінок.
Листопад 2004 р. - проект "Мобілізація виборців Житомирської області в другому турі виборів президента України 2004 р. "За чесні та прозорі вибори" за фінансової підтримки Посольства США в Україні, Відділ преси, освіти і культури./Files/images/Рисунок10.jpg
  • Було розповсюджено 34114 листівок у 21 містечку Житомирської області, інформаційною компанією було охоплено 22 міста та 70 сіл Житомирської області.
2004 - 2005 рр. - Проект "Громадянські ініціативи жінок малих міст і сіл Житомирщини в сфері дотримання і захисту загальнолюдських прав" в рамках міжнародного Проекту польського фонду імені Стефана Баторія "Громадянські ініціативи в Східній Європі".
  • В рамках програми міні-грантів підтримано 10 ініціатив жінок з сільських громад.

ІV. Запобігання дитячій бездоглядності

2005 р. Проект: "Паростки надії" у партнерстві з місцевими органами влади за фінансової підтримки МОМ та CHILDHOOD-WORLD Childhood Foundation named after Queen Sylvia (Швеція). /Files/images/Рисунок11.jpg

Проект спрямовано на розвиток лідерських, професійних здібностей підлітків групи ризику, на формування у них позитивного соціального досвіду,на проведення психокорекції у дітей з девіантною поведінкою.

Протягом всього вказаного періоду ЖІКЦ займається соціологічними дослідженнями та аналітичною обробкою зібраної інформації.
Серед тем соціологічних досліджень:
  • 2001 - 2003 рр. - "Аналіз ситуації в Житомирському регіоні з проблем торгівлі людьми".
  • 2002 р. - "Соціологічні дослідження з проблем гендерного насильства у Житомирському регіоні".
  • 2003 р. - "Порушення прав жінки на робочому місці".
  • 2003 р. - "Перспективи жіночого підприємництва в районах Житомирської області".

/Files/images/Рисунок3.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 638

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.